Zastanówmy się teraz nad wadami wspólnego snu

Zastanówmy się teraz nad wadami wspólnego snu. Do tej pory jego przeciwnicy są znacznie mniej. Są jednak okoliczności, w których, ze wszystkimi oczywistymi zaletami spania z dzieckiem, nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub nie uzasadnia samego siebie.

1. Szybko przyzwyczaisz się do dobrych rzeczy. Oczywiście ciężko trenować dziecko, aby odpocząć w łóżku. Jednak w czasach, gdy rodzice zaczną „odchodzić od dziecka”, wiele dzieci jest już na to przygotowanych i przenosi się do osobnego łóżka bez specjalnego protestu.
2. Matki, których dzieci są na sztucznym karmieniu, niestety wciąż muszą wstać w nocy. Konieczne jest przygotowanie butelki, czasami konieczne jest obudzenie dziecka. Pozostaje czekać, gdy dziecko nauczy się spać całą noc bez przekąski.
3. Określ, czy zostawiasz dziecko w nocy z tobą lub nie, lepiej jak najszybciej. Jeśli skorzystasz z tego narzędzia, próbując już wszystkie inne sposoby dostosować tryb uśpienia, nie będzie działać.
4. Naturalnie, gdy cud ciąży w pobliżu, kwestia intymnego życia rodziców musi być rozpatrywana w inny sposób. Z praktyki psychoterapeutów rodzinnych wiadomo, że obecność dziecka w łóżku rodziców dotyka dorosłych, a nie dziecka. Param, którego związek ma wpływ po urodzeniu dziecka, w recepcji w pierwszej kolejności jest zadawane dokładnie to pytanie. Aby czuć się komfortowo i nie trzeba się martwić o reakcjach dziecka, to najlepiej, aby przejść seks małżeński w oddzielnym miejscu, zadbać o izolację akustyczną i wykorzystać czas, gdy dziecko śpi mocno wszystko.

Są też obawy bardziej wymyślone niż te oparte na rzeczywistych niebezpieczeństwach. Od matek można często usłyszeć: „dziecko dorasta wypieszczone, nie-ja” lub „jak również możliwość zmiażdżyć dziecko we śnie?” Zepsute dziecko rośnie, jeśli przyznał błędy w edukacji, ale nie ze względu na łóżko rodzinne. Nawiasem mówiąc, ten sam dr Spock, który wezwał osobny sen, koniec życia porzucić wiele z ich poglądów na temat rozwoju dzieci, w tym od tego. Jeśli chodzi o obawy przed duszeniem się w marzenia – to jest również na wiele sposobów mit. Jeśli matka nie jest w stanie uzależnienia od alkoholu lub narkotyku, jej instynkty i refleksy działają dobrze. I nawet we śnie potrafi reagować na ruchy dziecka.

Ciesz się swoimi snami

Jak widać, naprawdę nie ma odpowiedzi na pytanie „spać z dzieckiem razem lub oddzielnie”. Och, ten udział mamy – zawsze podejmuj decyzję! Weź go, po rozpatrzeniu wszystkich „za” i „przeciw”, wartości, na podstawie obserwacji to dla Twojego dziecka – dzieci nie zawsze pasuje do ogólnie przyjętych zasad. Pochodzisz z jego indywidualnych potrzeb i słuchaj, co ci mówisz. Czy postanowiłaś spać razem? Następnie przestrzegaj następujących prostych zasad:

1. Trzymać się podstawowej higieny. Jeśli dziecko jest nadal bardzo małe, położyć osobną pieluchę dla niego. A jeśli śpi on z tą samą bielizną, zmienia ją tak często, jak to możliwe, bez mycia przy użyciu szkodliwych dodatków.
2. Pozbądź się zapachów, które uniemożliwiają dziecku bliską Ci podróż. Nie zaleca się stosowania produktów o silnym zapachu. Perfumy, woda toaletna, perfumy i środki wspomagające golenie, nie wspominając o ciężkim spirytusie tytoniowym, a nie najlepszej atmosferze dla cichego dziecka. Innym wielkim powodem, dla papieża, aby rzucić palenie.
3. Dzieci poniżej 2 roku życia nie potrzebują poduszek. W pierwszych latach tworzą i wzmacniają kręgosłup. Kiedy przyjdzie czas, dzieciak sam dostanie się do poduszki. I oczywiście, dziecko koce lub koce powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych, a nie gorących tkanin.
4. Z naturalnej tkaniny i bez guzików, powinna być koszula nocna matki: z dużym nacięciem, więc było wygodne do karmienia.
5. Jeśli zdecydujesz się pozostawić dziecko z nim, kiedy zaczyna dorastać i na grudnichkovogo wiekowej Uwaga: W przypadku dzieci sennych wykonać niesamowitą liczbę akrobatycznych sztuczek. Na ten temat gdzieś w sieci jest nawet wybór zdjęć: rodzina śpi zastrzelił co pół godziny, a za każdym razem dziecko jest w różnych miejscach iw różnych pozach. On się czołga, odwraca się od brzucha w tył do żołądka, ale już w innym kierunku. Siada i, niestety, spada … W celu uniknięcia upadku z łóżka położyć dziecko między nimi a ścianą, a miejscem, z którego ucieczka jest możliwa, priprus poduch lub poduszek.
6. Dorośli nie zwracają uwagi na to długo, ale odpowiednia temperatura i wilgotność są bardzo ważne dla dziecka. Poprawnie – to jest 16-18 stopni (tak, to może wydawać się zbyt zimno, ale jest przydatny do spania w chłodnym pomieszczeniu) i przy wilgotności 50-70%. Kiedy dziecko pojawia się w rodzinie, kupowanie środka nawilżającego pomaga dużo.

Tu, być może, to wszystko. Cóż, każdy z nas może uzupełnić to doświadczeniemi w praktyce Meble i wyposażenie wnętrz. Miłego i szczęśliwego snu dla Ciebie i Twoich dzieci!

Reklamy